Адміністративний суд визнав законність сплати роялті кабельними операторами

2011-06-23
Адміністративний суд визнав законність сплати роялті кабельними операторами

16 червня 2011 р. Київський апеляційний адміністративний суд виніс Постанову, якою скасував Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва й адміністративний позов Сіваченка Вадима Миколайовича залишив без задоволення.

Нагадаємо, 02 квітня 2009 р. Кабінетом Міністрів України було прийнято Постанову № 450, якою внесено зміни до Постанови Кабінету Міністрів України № 71, де визначено розмір, порядок та умови сплати винагороди за комерційне використання опублікованих з комерційною метою фонограм, відеограм, їх примірників та зафіксованих у них виконань. Так, у Постанові № 450 прямо вказується, що:

  • кабельні оператори є суб’єктами комерційного використання фонограм (відеограм) і відповідно зобов’язані сплачувати уповноваженим організаціям колективного управління винагороду за використання фонограм (відеограм) і зафіксованих у них виконань у програмах, що ретранслюються кабельними операторами;
  • встановлюється обов’язок суб’єктів комерційного використання фонограм (відеограм) укласти договір з уповноваженою організацією колективного управління для сплати винагороди до початку комерційного використання фонограм (відеограм) і зафіксованих у них виконань.

Кабельний оператор Сіваченко В.М. за великого сприяння асоціацій кабельних операторів, звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом про визнання незаконними та скасування низки положень Постанови № 450, а саме визнання незаконним обов’язковості для користувача укладення договору з уповноваженою організацією колективного управління, вилучення всіх згадок про провайдера програмної послуги у Постанові № 450 та ін.

23 червня 2010 р. Окружний адміністративний суд м. Києва частково задовольнив позов Сіваченка В.М. Так, Суд визнав незаконним положення про обов’язок користувача укласти договір з організацією колективного управління, в задоволенні інших вимог Сіваченка В.М. – відмовив.

16 червня 2011 р. Київський апеляційний адміністративний суд м. Києва скасував Постанову Окружного адміністративного суду м. Києва і відмовив у задоволенні позову Сіваченка В.М. повністю.

Таким чином, суд визнав законним обов’язок користувачів (і в т.ч. кабельних операторів) укладати договір з уповноваженою організацією колективного управління до початку використання фонограм (ретрансляції програм, що містять фонограми, відеограми, виконання). Суд визнав, що кабельні оператори використовують фонограми, відеограми і зафіксовані у них виконання в процесі ретрансляції ними програм організацій мовлення і відповідно повинні оплачувати за це винагороду уповноваженим організаціями колективного управління. Постанова суду набрала законної сили 16 червня 2011 р.

© 2007 — 2017 Український музичний альянс