Імпортеру, виробнику обладнання та носіїв

 

Згідно зі статтею 42 Закону України «Про авторське право і суміжні права» імпортери носіїв та обладнання, із застосуванням яких можна здійснити відтворення в особистих цілях у домашніх умовах творів, зафіксованих у фонограмах і відеограмах, оплачують уповноваженій організації колективного управління відрахування (відсотки) від вартості обладнання і (або) матеріальних носіїв, що в подальшому підлягають розподілу між суб’єктами авторського права й суміжних прав (так звана, винагорода «за приватну копію»).

Розмір відрахувань визначено Постановою Кабінету Міністрів України від 27 червня 2003 року № 992 «Про розмір відрахувань виробниками та імпортерами обладнання і матеріальних носіїв, із застосуванням яких у домашніх умовах можна здійснити відтворення творів і виконань, зафіксованих у фонограмах і (або) відеограмах». Він становить 3 (три) % від вартості обладнання та 5 (п’ять) % від вартості носіїв.

Порядок здійснення відрахувань затверджено Наказом Міністерства освіти і науки України, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної податкової адміністрації України від 24.11.2003 року № 780/123/561 "Про затвердження Порядку здійснення відрахувань виробниками та імпортерами обладнання і матеріальних носіїв, із застосуванням яких у домашніх умовах можна здійснити відтворення творів і виконань, зафіксованих у фонограмах і (або) відеограмах".

Рішенням Державного департаменту інтелектуальної власності УМА визначено уповноваженою організацією, яка здійснюватиме збирання і розподіл між суб"єктами авторського права і (або) суміжних прав коштів від відрахувань (відсотків) виробниками та імпортерами обладнання і матеріальних носіїв, із застосуванням яких у домашніх умовах можна здійснити відтворення творів і виконань, зафіксованих у фонограмах і (або) відеограмах. З відповідним Свідоцтвом можна ознайомитись тут.

Нижче Ви можете ознайомитись з текстами примірних договорів на виплату винагороди:

Контроль за виконанням наказу Міністерства освіти і науки України, Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Державної податкової адміністрації України від 24.11.2003 року № 780/123/561 покладено на Державний департамент інтелектуальної власності Міністерства освіти і науки України та Державну податкову адміністрацію України.

Щодо укладення договорів просимо звертатись до нас.

 
© 2007 — 2017 Український музичний альянс