ISRC-код

 

Міжнародний стандартний код запису (ISRC) є засобом ідентифікації фонограм та музичних відеозаписів у міжнародному масштабі. ISRC ідентифікує запис протягом його існування та призначений для використання виробниками записів так само як і авторсько-правовими організаціями, організаціями мовлення, бібліотеками аудіовізуальної інформації, архівами тощо.

ISRC присвоюється національною ISRC агенцією. Міжнародною Федерацією Фонографічної індустрії (IFPI) визначено єдину в Україні національну ISRC агенцію — УМА. Для присвоєння ISRC Вам необхідно надіслати на адресу УМА поштою заповнену заяву. ISRC буде присвоєно невідкладно після одержання заяви. Присвоєння ISRC здійснюється безкоштовно.

ISRC складається з 12 символів і є абетково-цифровим кодом, де використовуються арабські цифри від 0 до 9 та літери романської абетки. Він поділяється на чотири елементи в такому порядку:

  1. код країни;
  2. код реєстранта;
  3. елемент року реєстрації;
  4. код позначення.

Якщо Міжнародний стандартний код запису написано, надруковано чи іншим чином візуально представлено, йому мають передувати літери ISRC і чотири елементи ISRC мають бути відокремлені один від одного дефісом.

Приклад
ISRC FR-Z03-97-00212
Код-ідентифікатор: ISRC
Код країни: FR (Франція)
Код реєстранта: Z03 (Mercury France)
Рік реєстрації: 97 (1997) (Mercury France)

Код позначення: 00212 (212-й запис Mercury France, якому було присвоєно ISRC в 1997 році).
Код країни
Код країни ідентифікує країну, в якій знаходиться головний офіс реєстранта запису в той час, коли присвоюють ISRC. Код країни має складатися з двох літер і має відповідати кодам, зазначеним в ISO 3166-1.
Приклади
GB = Велика Британія
Національна примітка
Офіційна назва — Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії

DE = Німеччина
Національна примітка
Офіційна назва – Федеративна Республіка Німеччина

UA = Україна
Національна примітка
Офіційна назва – Україна

Код реєстранта
Код країни ідентифікує країну, в якій знаходиться головний офіс реєстранта запису в той час, коли присвоюють ISRC. Код країни має складатися з двох літер і має відповідати кодам, зазначеним в ISO 3166-1.
Оскільки ISRC зазвичай присвоюють до завершення всього процесу створення мастер-диску, код реєстранта зазвичай відображає виробника оригіналу аудіозапису або музичного відеозапису. Але у разі якщо виробник оригіналу відчужує права на запис до моменту присвоєння ІSRC, наступний суб’єкт прав вважатиметься реєстрантом щодо ISRC.
Код реєстранта складається з трьох абетково-цифрових символів (від A до Z та від 0 до 9).
Приклади
А83 = BMG (Han Kook) Music Co. Ltd
8G5 = 77 Productions
28R = Inca Productions
191 = Sony Music Entertainment AG
WP0 = Warner Music Japan Inc.
RIP = Riptide Productions
Виробники мають використовувати коди реєстрантів, що присвоєні національною ISRC агенцією їх країни або регіону.
Елемент року реєстрації
Елемент року реєстрації ідентифікує рік, в якому ISRC було присвоєно записові.
Елемент року реєстрації повинен складатися з двох знаків, що означають дві останні цифри року, коли запису було присвоєно ISRC. Це повинен визначати реєстрант.
Приклади
98 = 1998
01 = 2001
Код позначення
Код позначення ідентифікує кожний запис або частину запису, що може використовуватись окремо, і яку визначив такою реєстрант (наприклад, у такій документації як перелік треків, що містить фізичний носій).
Код позначення має складатися з п’яти цифр. Його визначає виробник запису (або наступний суб’єкт), зазначений у коді реєстранта.
Цифри для коду позначення мають бути присвоєні послідовно і не повинні повторюватись протягом одного року, що визначається елементом року реєстрації. Для забезпечення того, щоб код позначення складався з п’яти цифр, на початку нумераційної послідовності використовують нулі як знаки для заповнення коду.
Приклади
00476
00477
Підтримка
Систему ISRC підтримує Міжнародна ISRC агенція, призначена для цього, і відповідні національні, регіональні ISRC агенції.
Детальніше про ISRC Ви можете довідатись у спеціалізованому довіднику.

 
© 2007 — 2017 Український музичний альянс